3 Dakikada Bir Helikopter Kaç Metre Yükselir
04 Haziran 2017 Pazar Saat 19:48
14 Punto 16 Punto 18 Punto 20 Punto
Kasım Engin

 Öldüler diyoruz çünkü aynı komutanlar 15 Temmuz 2016 yılından bu yana bölgede sivil insanlara kan kusturuyorlar. Aralıksız olarak savaş suçu işliyorlar. Generallinden albayına, binbaşısından yüzbaşısına ve daha böyle rütbeli birçok asker helikopterin düşüşüyle, Kürdistan semalarında ölüme düştüler.

Helikopterden ölenler sadece helikopterden düşerek ölmediler. Helikopterden ölenler aynı zamanda uzun bir süredir reklamı, propagandası yapılan Kato’nun büyük operasyonunun savaş koordinesinde yer alan kişilerdir de. Başka bir deyimle TSK’nin anlı şanlı komutasıdır. Ölüm makinalarıdır.

TC devletinin özel ve psikolojik harp basını, Helikopterin yere çakılmasının gerekçesi olarak elektrik tellerine takılarak kırıma uğramasını gösterdiler. Birçok farklı ve tutarsız bilgi ardından helikopterin içerisinde bulunan özel savaşın ölüm makinalarının öldüğünü söylediler.

Ancak ilginç olan ise helikopterin havaya kalkışı ardından 3 dakika içerisinde elektrik tellerine takılarak yere düştüğü meselesidir.

Bizler helikopterlere binmiş değiliz. Helikopterlerin hızını da bilmiyoruz. Sadece biliyoruz ki düşen helikopter tipi 200 km’ye kadar bir hızla uça bildiğidir. Böylesine hızlı olan bir helikopter acaba 3 dakika içerisinde gerçekten de kaç metre yol almıştır? Ya da böylesine etkili bir helikopter kaç metre ya da kilometre yol alabilir?

Ya da başka bir soru daha sormak gerekecektir. Elektrik gerilim hattının direkleri Kürdistan’da kaç metre yükseklikleri vardır? Yüzlerce metre mi, yoksa binlerce metre mi? Ya da hepimizin bildiği gibi birkaç on metre mi?

Yeniden ilk sorumuza dönecek olursak, 3 dakika içerisinde bir helikopter sadece on ya da yirmi ya da 30 metre mi yükselir? Eğer helikopter gerilim hattına takılmış ise, o zaman bu helikopterin ancak ve ancak o kadar yükselmesi gerekmez mi?

Yoksa başka bir şeyler mi var, bizim bilmediğimiz ve bilmemiz istenmeyen? Yeniden kırıma uğramış olan bu helikopter, yine bir füzenin hedefi olmuş olmasın? Zamanında düşen değil düşürülmüş tüm helikopterler gibi bu helikopterin de nasıl düşürüldüğü yarın ya da birkaç gün içerisinde belgeleri açığa çıkarsa, özel savaşın en kirli ve çirkin özel savaşçıları acaba bu kez ne diyeceklerdir?

Bilinir, amiyane tabirle yalancının mumu yatsıya kadar yanar denilir. Yarın füzenin fırlatılma biçimi ortaya çıkarsa, bir savaş makinası gibi çalışan Mehmetçik Erdoğan basını acaba ne yaparlar?

Dahası, yarın gerilla TV’den bu düşürülme anı ekranlara yansırsa, Kato’nun fatihleri olan Soysuzlar acaba ne diyeceklerdir?

Özel savaşın da bir adabı olmalıdır. Bu adap Şile’de “Yirmi yalan bir doğru eder” üzerine kuruluydu. Ancak Erdoğan gibi Soysuz kişiliklerin adabı ise; “Bin yalan bir doğru etmezse bile yalana devam”dır.

Ancak bilelim ki artık bin yalanız değil ki bir yalan kadar etkili olsun, artık hiçbir yalanız kabul görmeyeceği gibi, yalanlarınızın sonuna doğru da gelinmiştir.

Evet, yeniden soralım, 3 dakikada bir helikopter kaç metre yükselir?

 

Kasım Engin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

Parveke
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Solin Bahar
Henüz Yazı Eklenmemiş

ARAMA