Kürtler Yarın Da Cuma Namazını Çadırlarda Kılacak
Duyurular / 07 Nisan 2011 Perşembe Saat 09:35
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürt sorununun demokratik çözümü için birçok il ve ilçede kurulan "Demokratik Çözüm Çadırları"nda kılınan ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ı çok kızdıran "Sivil Cuma Namazı"

Kürt sorununun demokratik çözümü için birçok il ve ilçede kurulan "Demokratik Çözüm Çadırları"nda kılınan ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ı çok kızdıran "Sivil Cuma Namazı" yarın da çadırlarda kılınacak.

BDP ve DTK tarafından Kürt sorununun çözümüne yönelik adım atılması için başlatılan "sivil itaatsizlik" eylemleri ile gelen sivil Cuma namazları yarından çadırlarda kılınıacak.

Çadırların olduğu Diyarbakır, Şırnak, Mardin, Van ve Muş gibi illerde binlerce kişi Cuma namazı saatinde çadırların önünde saf tutacak. Başbakan Tayyip Erdoğan'ı çok kızdıran "Sivil Cuma Namazı"na ilginin yoğun olduğu Diyarbakır'da da, bugün Dağkapı Meydanı'na taşınacak olan "Demokratik çözüm çadırı"nda halk tarihi surların karşısına saf tutacak.

Saat 12.30'da kentin geniş ve merkezi noktası olan Dağkapı Meydanı'nda bir araya gelecek olan binlerce kişi, üçüncü kez "Sivil Cuma Namazı" kılacak.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

 

 

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.