AKP'nin Hakkari Adayı Zeydan: AKP Yolsuzluk Yapıyor
Basından Seçmeler / 29 Nisan 2011 Cuma Saat 15:10
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP'nin Hakkari birinci sıra Milletvekili Adayı Necip Zeydan, ortaya çıkan bir görüntüsünde AKP döneminde yolsuzluğun ve yoksulluğun hat safhada olduğunu söylüyor.

AKP'nin Hakkari birinci sıra Milletvekili Adayı Necip Zeydan, ortaya çıkan bir görüntüsünde AKP döneminde yolsuzluğun ve yoksulluğun hat safhada olduğunu söylüyor. Görüntülerde Zeydan, AKP döneminde bir milyon insanın açlıkla karşı karşıya geldiğini ifade ediyor.

İnternet sitelerinde AKP Hakkari Milletvekili birinci sıra adayı Necip Zeydan'la ilgili bir görüntü yayınlanmaya başlandı. Youtube'de yayınlanan görüntüde 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Demokrat Parti'de aday olduğu zaman yaptığı bir konuşmasıyla ilgili Zeydan, AKP'ye ağır suçlamalarda bulunuyor. AKP yönetiminde Türkiye'nin borç batağına girdiğini belirten Zeydan, çözümün ise Demokrat Parti'de olduğunu söylüyor. Zeydan, görüntülerde AKP'yi şöyle anlatıyor: "AKP iktidarı döneminde biriken iç ve dış borç toplamı 386 milyon dolardır. 80 yılık cumhuriyet döneminde dış borcumuz 90 milyon iken sadece AKP döneminde 100 milyar dolar ülkemiz borçlanmış. İnsanlarımız kredi kartları borçları hat safhaya ulaşmıştır. Bir milyon insanımız gece aç olarak yatağa girmektedir. Bir milyon insan açlıkla karşı karşıya ve bir dolarla geçimini sağlamaktadır. 13 milyon insan fakirlik sınırı altındadır."

AKP'ye yolsuzluk suçlaması

AKP döneminde yaşanan iki şeyin olduğunu; birinin yolsuzluk diğerinin de yoksulluk olduğunu söyleyen Zeydan, konuşmasını şöyle sonlandırıyor: "AKP döneminde yoksulluk ve yolsuzluk hat safhadadır. Milli gelir eşit ve adil bir şekilde bölüşülmemektedir. AKP iktidarı fakirin yoksulun çalışan memurun işçinin emeklinin oylarıyla iş başına geldi. İktidara geldikten sonra memuru, köylüyü, fakiri işçiyi unuttu. Sırtını zenginin ve zengin kulüplerine dayadı. Eğitim tam bir çıkmazda. Üniversite kapılarında 1,5 milyon gencimiz beklemektedir. Çarpık bir orta öğretim sistemi mevcuttur. AKP'nin iktidarı döneminde iki şey yaşandı birincisi yolsuzluk ikincisi ise yoksulluk oldu. Bunun çaresi nedir sorulacak olursa Demokrat Partidir. Demokrat Parti bu sorunların üzerinde gelecek kadro ve çözümlere sahiptir."

Şimdi Zeydan'ın 2007'de Demokrat Parti'deyken söylediği bu sözleri AKP'ye geçtikten sonra nasıl yorumlayacağı merak konusu.-DİHA

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.