Botan Halk İnisiyatifi: Devlete Çalışanlara Ev Ve Selam Vermeyin
Duyurular / 22 Eylül 2011 Perşembe Saat 12:42
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Botan Halk İnisiyatifi, devlet adına çalışanlara ev ve selam verilmemesini isteyerek, esnaflara kepenkleri kapatmamaları çağrısında bulundu.

Botan Halk İnisiyatifi, devlet adına çalışanlara ev ve selam verilmemesini isteyerek, esnaflara kepenkleri kapatmamaları çağrısında bulundu.

Halk İnisiyatif yaptığı yazılı açıklamada, PKK lideri Abdullah Öcalan’a yönelik devreye konulan tecrit politikasına tepki göstererek, “ülke ve önderlik özgürleşene dek topyekûn direniş ruhuyla serhildanları yükseltmeye” çağırdı.

Botan halkının, kadını, genci, çocuğu ve esnafıyla 40 yıldır PKK öncülüğünde yürütülen mücadelede büyük bedeller ödediği kaydedilen açıklamada, Kürdistan’da savaşın işgalciler yüzünden yaşamın bir parçası haline geldiği kaydedilerek esnaflara şu çağrı yapıldı:

“Halkımız yaşamın her anında mücadeleyi esas almalıdır. Bir yandan esnafımız günlük olarak halkımıza hizmetini verirken, bir yandan da düşmanı def etmek için verilen mücadeleye yürüyüşlere, eylemlere katılmalı destek vermeli, serhıldanlara dönüştürüp süreklileştirmelidir. Dükkânını kapatmamalı, kepenklerini indirmemeli. Her anda ve anlamda eyleme öncülük eden genç, kadın ve öğrencilere aktif olarak katılmalı.”

Açıklamanın devamında halka da çağrı yapılarak, devlet adına çalışanlara ev ve selam verilmemesi istendi. Açıklamada, “Hiç bir şekilde T.C. Devletinin dili kullanılmamalı, onun polisine, memuruna, askerine, öğretmenine, imamına ev, aş, iş, ekmek ve yüz verilmemeli ve selamı alınmamalıdır. TC devletinin temsilcisi ve sürdürücüsü oldukları, halkımızı ve çocuklarımızı asimile etmek için burada oldukları unutulmamalıdır" denildi.

Botan bölgesi Siirt, Mardin, Şırnak ve Hakkâri’yi kapsıyor.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.