Komalên Ciwan: Gençler Serhildanlarla Cevap Vermeli
Gençlik / 30 Mart 2012 Cuma Saat 13:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürt gençlik organizasyonu Komalên Ciwan, 24 Mart günü Bitlis ile Siirt arasındaki çatışmada hayatını kaybeden 15 gerillaya ilişkin yaptığı açıklamada,

Kürt gençlik organizasyonu Komalên Ciwan, 24 Mart günü Bitlis ile Siirt arasındaki çatışmada hayatını kaybeden 15 gerillaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Kürdistan’ın ve Türkiye’nin işgalci faşist TC devletine karşı Kürdistan’ın yiğit evlatlarına layık serhildanlarla bu şahadetlere cevap verilmelidir” dedi.

Yazılı açıklamasında “Yaşadığımız coğrafyada her geçen gün sıcak savaş yakıcılığını biraz daha göstermektedir” diyen Komalên Ciwan, “AKP hükümeti hâkimiyeti ellerinde tuttuklarını göstermek için özel savaş medyasının yoğun psikolojik bombardımanını kullanıp halkı tazyik altına alarak mücadelemizi pasifize etmek istemektedir. Medyanın bu psikolojik basıncı kimi zaman halkı doğru düşünmekten alıkoyabiliyor” ifadelerini kullandı.

Gençlik örgütü, “Düşmanın her kayıp ardından kamuoyunu manipüle edici girişimlerine ve şehit ailelerimizi rencide edici yaklaşımlarına müsaade etmemek gerekiyor” diye ekledi.

Açıklamada şunlar ifade edildi: “24 Mart günü Bitlis'in Hizan ilçesi ile Siirt'in Baykan ilçesi arasında “işgalci TC ordusu” ile Kürt özgürlük savaşçıları arasında çıkan çatışmada 15 kadın yoldaşımız şahadete ulaşmıştır. Faşist TC devletinin bu kadar hunharca ve vahşice saldırmalarının nedeni Kürt özgürlük hareketinin direnişi karşısında sıkışmışlığı ve çaresizliği nedenli yaşadıklarının somut bir göstergesi olmaktadır. Bu nedenle ağır kış koşullarında imha amaçlı başlattıkları operasyonlarını her geçen gün gittikçe yaygınlaştırmaktadırlar. Operasyonlar sonucunda Garzan’da 15 kadın yoldaşımızın şehit düştüğü kamuoyuna yansıdı. Ancak kış koşullarından kaynaklı bu olay hakkında detaylı bilgi henüz alınamamıştır. Olay hakkında her ne kadar net bilgimiz olmasa da bizler açısından net olan bir şey var; o da düşman saldırıları karşısında 15 yoldaşımızın sömürgeciliğe karşı direniş tarihine isimlerini altın harflerle yazdıklarıdır. Direnişin al bayrağını kanları ile renklendirerek destansı bir kahramanlık örneği olan yoldaşlarımıza bağlılığın gereği olarak şahadetlerine yaraşır merasimlerle halkımızın evlatlarına sahip çıkacaklarına inanıyoruz.”

Açıklamada devamla şöyle denildi: “Şehit düşen 15 kadın yoldaşın içerisinde yer alan Yêrivan Azadî (Gulistan Basutçu ) gençlik hareketi içerisinde uzun yıllar yer almış ve 2005 Kürt gençliğinin sömürgeci faşist Türk devletinin operasyon ve saldırılarına karşı kendilerini kalkan yapma hareketine öncülük ederek canlı kalkanlar gurubu ile gerilla saflarına katılmıştır. Aslen Batmanlı olan Yêrivan Azadî (Gulistan Basutçu ) yoldaş 1986 yılında Mersin’de doğdu. Sömürgeciliğin Kürdistan üzerindeki baskılarından dolayı aile Türk metropollerine göç etmek zorunda kalmıştır. Türk metropollerinde doğup büyüyen Yêrivan yoldaş ana yurdu olan Kürdistan topraklarına her zaman büyük bir özlem duymuştur. Bu özlemi onu özgürlük mücadelesi ile tanıştırmış ve erken yaşlarda aktif bir mücadele içerisine itmiştir. Mücadeleye atıldığı günden bugüne yoldaşları içerisinde sürekli örnek bir kişilik olan Yêrivan yoldaş mütevazılığı ve canlılığı ile her kesin kalbini fethetmeyi başarmıştı. Bizlerde mücadele arkadaşları olarak bedellerle yükseltilen özgürlük bayrağını zafere taşıyacağımızın sözünü bir kez daha yeniliyor ve tüm onurlu Kürt gençleri ve kadınlarını özgürlük saflarında mücadele etmeye çağırıyoruz. Mücadelemizin geldiği bu tarihi sürecin şehitlerinin bayrağını her alanda yükseltme ve büyük bir serhıldan ruhuyla şahadete ulaşan yoldaşlarımızın cenazelerine sahip çıkılmalıdır. Kürdistan’ın ve Türkiye’nin işgalci faşist TC devletine karşı Kürdistan’ın yiğit evlatlarına layık sahildarlarla bu şahadetlere cevap verilmelidir. Zaferimizi ve özgürlüğümüzü teminat altına alan şehitlerimizin intikamını nefes aldığımız her yerde alma sözü veriyoruz. Bu temelde Kürdistan gençlerini bulunduğu her alanda zafer ruhuyla sahildarları yükseltmeye ve Kürdistan’ın özgürlük dağlarında kahraman şehitlerimizin saflarında mücadeleye çağırıyoruz.”-Behdinan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.