KÜRDISTAN HALK İNISIYATIFI'NDEN 27 KASIM ÇAĞRISI
Duyurular / 21 Kasım 2013 Perşembe Saat 07:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan Halk İnisiyatifi, PKK'nin 35'inci kuruluş yıldönümü olan 27 Kasım dolayısıyla yaptığı açıklamada, inisiyatif tarafından yapılacak bütün etkinliklere serhıldan ve Newroz ruhu ile katılım çağrısında bulundu.

Kürdistan Halk İnisiyatifi, PKK'nin 35'inci kuruluş yıldönümü olan 27 Kasım dolayısıyla yaptığı açıklamada, inisiyatif tarafından yapılacak bütün etkinliklere serhıldan ve Newroz ruhu ile katılım çağrısında bulundu.

29 Kasım 1978'de kurulan PKK'nin 35'incin kuruluş yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Kürdistan Halk İnisiyatifi, "İlk başta bize bu insan olma onurunu ve kutsallığını yaşatan Rêber Apo gerçekliğinde şehitler partimiz Partiya Karkerên Kurdîstan(PKK)’a sonsuz şükran ve bağlılığımızı ifade ediyoruz" dedi.

Kürdistan halkı olarak, PKK'yi hep kendini halkı için feda eden bir özgürlük mücadelesi olarak tanıdıklarını belirten inisiyatif,  şöyle devam etti: "Önderliğinden yeni katılan şervanına (savaşçısına) kadar Kürdistan özgürlük mücadelesinin en belirgin özelliği Kürdistan ve dünya halkları için fedaiyane bir mücadele tarihi içerisinde olmasıdır. PKK’nin bu özelliği bütün Kürt halkını yakından etkilemiş ve bu halkın dilinde 'PKK halktır, halk burada' sloganıyla simgeleşerek karşılığını bulmuştur.  Kürdistan  Özgürlük Mücadelesinin kesintisiz büyüyerek zafere yürümesi bu halk gerçekliğinden kaynaklanmaktadır. Halkımız en yiğit ve önder evlatlarını bu özgürlük mücadele tarihi içinde yitirmiştir. Kemaller, Mazlumlar, Agitler, Zilan ve Bêrîtan yoldaşlar şahsında bütün Kürdistan şehitleri kahramanca kendilerini bu halk için feda etmişlerdir. Apê Hus, Mehmet Goyi, Numan Amed, Rojin Gevda, Jîn, Kerim Şirnaxi ve Êriş-Andok yoldaşlar günümüzde de bu devrimci halk savaşının sürdürücüsü olmuşlardır. Yine Rojava Devriminin Xabat Derik, Rüstem Cudi ve Şilan Kobanê  komutan şehitlerimizin ardılları yüzlerce YPG militanı cansiperane direnerek her türden işgalci, sömürgeci ve ihanetçi saldırılara karşı özgürlük devriminin ölümsüz öncüleri olmuşlardır."

8 Kasım 2012’de hayatını kaybeden HPG Komutanlarından Mehmet Can Gürhan'ı (Reşit Serdar) da  yaşamını yitirişinin birinci yıldönümü dolayısıyla anan Halk İnisiyatifi,  "Büyük Komutan Reşit Serdar yoldaşı minnet ve şükranla anıyor ve hayalindeki Özgür Önderlik ve Özgür Kürdistan mücadelesini yükselterek en yakında nihai kurtuluşa ulaştırma sözünü veriyoruz" dedi.

PKK'nin 35'inci kuruluş yıldönümünde gücü ve kazanımlarının her zamankinden daha fazla olduğunu altını çizen inisiyatif, "Apocu grup ile başlayan ve kısa sürede PKKleşen Kürdistan özgürlük mücadelesi sarsıcı etkisini her geçen gün daha derinlikli his ettirmektedir. Kürdistan’ın başkenti Amed’te TC sömürgeciliğinin son temsilcisi faşist Erdoğan'a ‘Kurdistan’ dedirtecek kadar büyüyen Apocu devrimci mücadele, Rojava Kürdistan’ında gerçek, demokratik ve özgürlükçü halk devrimini gerçekleştirerek dünyada bütün dikkatleri üzerine çekmektedir. Şüphesiz bu büyük devrimin önderi Rêber Apo’nun hala işkence sistemi ile tecritte olmasının Kürt halkı olarak bizim tarafımızdan artık tahammül edilecek kabul edilecek bir yanı asla ve asla olamaz" ifadelerini kullandı.

"PKK kuruluşunun 35. yıldönümü vesilesi ile gerçekleştireceğimiz bütün eylem ve serhıldanları halk ve gerilla Komutanı Reşit Yoldaş şahsında bütün Devrimci Halk Savaşı ve Rojava devrim şehitlerine adıyoruz" diyen inisiyatif şu çağrılarda bulundu:

"Başta Bütün Kürdistan ve Ortadoğu halkları olmak üzere bütün ilerici dünya halklarına çağrımız:

PKK'nin kuruluşu bütün insanlığın demokratik değerlerle yeniden buluşmasının başlangıç tarihi olacaktır.

PKK, tarım devriminin, Grek felsefe devriminin, bütün Peygamber çıkışların, Rönesans ve aydınlanma ile gerçekleşen bütün gelişmelerin üzerine şekillenen bütün insanlığın ortak mirasıdır. Dolayısı ile bütün insanlık bu mirasa sahip çıkarak insanlığa sahip çıkmalıdır.

Bu vesile ile; başta Kürdistan halkı olmak üzere bütün Ortadoğu halkları PKK’nin 35. yıl dönümünü büyük bir coşku ve devrim ruhu ile kutlamalıdır.

Özellikle bu kutlamalar Önder Apo ve Kürdistan’ın  özgürlüğü dışında düşmana başka bir seçenek bırakmayan bir düzeyde olmalıdır.

Bu günden sonra bütün Kürdistan’lılar yapacağımız etkinliklere serhıldan ve Newroz ruhu ile katılım sağlamalıdırlar.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info


Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.