KÜRDİSTAN HALK İNİSİYATİFİ: ÇİFTE STANDART KABUL EDİLEMEZ
Duyurular / 19 Aralık 2013 Perşembe Saat 07:18
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan Halk İnisiyatifi, tutsak Kürt vekillere ilişkin verilen son karar ile AKP hükümeti ve Türk devletinin gerçek yüzünü ve niyetini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

 Kürdistan Halk İnisiyatifi, tutsak Kürt vekillere ilişkin verilen son karar ile AKP hükümeti ve Türk devletinin gerçek yüzünü ve niyetini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

Kürdistan Halk İnisiyatifi yaptığı yazılı açıklamada, CHP milletvekili Mustafa Balbay için uygulanan hukuğun, Kürt milletvekillerine uygulanmadığını vurguladı.

“Çünkü devletinin de, AKP hükümetinin de yaklaşımı sömörgecilik kapsamındadır. Siyasi, kültürel, soykırımcı, sömürgeci politika ve yaklaşımlar hukuk alanında da özel ve sömürgeci hukuk biçiminde ifadesini buluyor” diyen Kürdistan Halk İnisiyatifi, ancak AKP hükümeti ve sömürgeci Türk devletinin, Kürtlerin artık eski Kürtler olmadığı gerçeğini unuttuğuna da dikkat çekti.

Kürt halkının artık sömürgeciliği de, onun hiçbir uygulamasını da kabul etmediğini vurgulayan Kürdistan Halk İnisiyatifi, “Sadece milletvekilleri değil, başta Reber Apo olmak üzere, zindanlardaki tüm siyasi tutsakları özgürleştirene dek amansız bir irade ile sömürgecilikle her alanda, zihinsel, düşünsel, siyasal ve eylemsel mücadele yürütülecektir” dedi.

Sömürgecileri Kürdistan’dan söküp atana kadar bu mücadelenin daha da büyüyerek, süreceği vurgusunu da yapan Kürdistan Halk İnisiyatifi, şunlara dikkat çekti: ”Bu yoldan Kürtleri hiçbir güç engelleyemez. Gücünü haklılığından, tarihden, Önderliğinden, şehitlerinden alan Kürt halkı özgürleşene kadar sürecek bu kavga.

Halkımız her zaman olduğu gibi, bu sömürgeci hukuk uygulamasını da kabul etmeyecek ve etmeyeceğini de AKP hükümetine gösterecektir. Serhildan ruhuyla her alanı sömürgeci uygulamalara dar etmek de bizim boynumuzun borcudur.”

Açıklamada son olarak Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan özgürleşene kadar, her yerin sömürgeciliğe karşı direniş yeri olduğu da belirtilen açıklamada, “Özgürlüğü direnerek, mücadeleyi yükselterek, sömürgeciliği ülkemizden söküp atarak biz sağlayacağız. Tüm halkımızın bu duyarlılık ve bilinçle her yeri direniş cephelerine dönüştüreceğine sonsuz inanıyoruz. Kaybeden sömürgecilik olacak” dedi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info


Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.