HER SALDIRI SERHILDAN İLE KARŞILANMALI
Duyurular / 31 Ekim 2014 Cuma Saat 07:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


AKP devletinin, Kobani ve Ortadoğu siyaseti çökmüştür. Kürt düşmanlığı üzerinde geliştirilen politikalar sonuç vermemiştir. AKP devleti bu nedenle hırçınlaşarak Kürdistan'da siyasi soykırım uygulamalarını artırmıştır. Yaygın tutuklama, gözaltı, işkence ve öldürme olaylar artarak gelişmektedir. AKP devletinin, en ufak ve sıradan bir demokratik tepki ve mücadeleye tahammülü yoktur. Tekçi – faşizan zihniyet uygulamaları toplumu her gün germekte, çatışmalı bir süreç geliştirmektedir.

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç sürece mahkum değiliz demekle, AKP’nin gerçek niyetini bir kez daha açığa vurmuştur. AKP, zaten hiçbir zaman çatışmasızlık sürecinin ruhuna uygun bir anlayış ve pratikle hareket etmemiştir. Tek amacı oyalama, toplumda sahte algı yaratarak çözümsüzlük politikasını geliştirme ve süreci bu temelde idare ederek yönetmek olmuştur.

Reber APO’nun büyük bir sabır ve çabayla geliştirdiği ve örmeye çalıştığı çatışmasızlık ve çözüm süreci, AKP tarafından boşa çıkartılmış ve bitirilmiştir. Her zamanki üstenci ve faşizan zihniyet bu nedenle rahatlıkla çözüme mecbur değiliz diyebilmiştir. Halkımızın, AKP devletinin Kürt düşmanı politikalarına karşı ve Kobani’deki direnişe destek amaçlı geliştirdiği serhıldanlar, soykırım ve katliam provalarıyla bastırılmak istenmiştir. En son Silopi de Salih Yiğit ismindeki Kürt yurtseveri AKP’nin polis güçleri tarafından hedef gözetilerek katledilmiştir. AKP devleti şunu çok iyi bilmelidir ki, Kürt halkı, dostları ve direnen güçler zulme ve zorbalığa asla ve hiçbir biçimde boyun eğmeyecektir. Her saldırı daha radikal ve daha görkemli serhıldanlarla karşılanacaktır.

Bu vesileyle Silopi deki şehidimiz Salih Yiğid’in anısı önünde saygıyla eğiliyor, ailesine ve tüm halkımıza başsağlığı diliyor, halkımızı Salih Yiğit’in cenazesini laik olduğu biçimde 10 binlerle sahiplenmeye çağırıyoruz.

KCK YÜRÜTME KONSEYİ EŞ BAŞKANLIĞI       

 

Parveke

TAGS(ETIKETLER): HER  SALDIRI  SERHILDAN  ILE  KARSILANMALI  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.