Herkes AKP’li olmak zorunda mı? Tabi ki “Hayır!”
Okuyucudan / 06 Şubat 2017 Pazartesi Saat 19:55
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her gün bir vekil, bir seçilmiş gözaltına alınarak korku cenderesi yaratılmaya çalışılıyor. ‘Hayır’ sesinin aşırı yüksek çıkıyor olmasından kaygı ve korku duyan AKP rejimi bu sesi bastırmak için gözaltı-tutuklama tehdidi ile insanları karşı karşıya bırakıyor

HDP’ye açık önerimdir, ‘Hayır’ kampanyasının yanı sıra bu tutuklama ve gözaltı teröründen korkmadığımızı göstermek için ‘Bende HDP’liyim’ kampanyası başlatılabilir ve seferberlik ruhuyla sürdürülebilir.  HDP, AKP devletinin tutuklama furyasını boşa çıkarmak için ülke genelinde başta tüm vekil ve eşbaşkanları olmakla beraber HDP' ye oy vermiş tüm herkes kendilerini HDP'li olarak ilan etmeli. Zaten, “Evet”çilerin karşısında duran ve “Hayır” sesini yükselten herkes şu anda bir şekilde HDP’li olarak algılanmaktadır. Aydınlar, yazarlar, sanatçılar topluma hitap eden her birey bu zulme ortak bir şekilde “Dur!” demelidir.

Yurt dışında 260 bin HDP'li alanlarda varlıklarını gösteriyorlar ve bu pratik olarak da sandığa yansımalı, yaşama yansımalıdır. “Savaş'a ve Diktatörlüğe Hayır" demek için irademize toplu ve ortak bir şekilde sahip çıkmak bugün olmazsa olmazdır.

Her gün onlarca insan suçsuz bir şekilde HDP'lidir diye gözaltına alınarak tutuklanmaktadır. Tek çare “Bende HDP’liyim, Ben de Hayır diyorum” diyerek seferberlik ilan edilmelidir.

Ya herkesi HDP' li diye içeri alır, ya da tüm herkes, düşüncesinden dolayı serbest kalır. Böyle bir ülkede düşünmekten dolayı "Terörist" sayılıyorsun.

Kürt isen ‘Terörist'sin,

Alevi isen ‘Terörist'sin,

Süryani isen ‘Terörist'sin,

Ermeni isen keza aynı, Êzîdî isen yine aynı...

Herkes AKP'li olmak zorunda mı? Tabi ki #Hayır!

O zaman?!

Yüz yıllarca ceza verilse de değişmem. Her insan doğduğu gibi yaşar. Beynimi, dilimi ve kültürümün değişmesine hiç bir gücün buna müdahale etme hakkı yoktur!

Dünya, 200'den fazla ülkeden ibaret ve 2 bin'den fazla farklı konuşulan dile sahiptir. Türkiye'de yaşayanlar mecbur mudur Türk doğmaya ve konuşmaya?

Tabi ki #Hayır!

O zaman ülkede yaşayan farlılıklarımızı resmiyete dökerek Barış ve Kardeşliği geliştirebiliriz. Toplumu ayrıştırarak, gruplaştırarak ve hedef göstererek barış ve kardeşliği sağlayamazsınız. 2013'e geri dönmelisiniz. Hem de hiç zaman kayıp etmeden yoksa yarın geç olabilir…

Özgür Bozoğlu

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

Parveke

TAGS(ETIKETLER): Herkes  AKP  li  olmak  zorunda  mi  Tabi  ki  Hayir    

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.