Antep’te çetelere Bilim-Der’den lojistik, Deva Hastanesinden tedavi desteği
Haberler / 18 Mart 2017 Cumartesi Saat 16:14
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Antep’i El Nusra, DAİŞ olmak üzere türevi çetelere destek olmak için operasyonel alan olarak kullanan AKP-Erdoğan rejimi gözetiminde sivil toplum örgütleri ve hastaneler paravan görevlerini sürdürmeye devam ediyor. Şehitkamil’de Bilim-Der lojistik destek ve Şahinbey ilçesinde Özel Deva Hastanesi’nde çete üyeleri tedavi edilmeye devam ederken yöre sakinleri can güvenliklerinden kaygı duyduklarını belirtiyor

Rojava devrimine karşı çeteleri kullanmak için Antep’i operasyonel alan olarak kullanmaya devam eden AKP-Erdoğan rejimi kentin her alanını alenen çetelere açmış durumda. Kentte Suriye’den çetelerin geçişleri gözle görülür şekilde hissedilirken yaralı çetelerin tedavileri kentin belirli hastanelerinde gerçekleştiriliyor ve sivil toplum örgütü adı altında çok sayıda dernekte toplanan yardımlar çeteler lojistik destek olarak gönderilmek üzere koordine ediliyor.

Özel Deva Hastanesi’nde Yaralı Çeteler Tedavi Ediliyor!

Antep’in Şahinbey ilçesine bağlı Bekirbey mahallesi Tüfekçi Yusuf Bulvarı No: 98 adresinde bulunan Özel Deva Hastanesi’nde yaralı çetelerin tedavileri yurttaşların tüm şikayetlerine rağmen devam ediyor.  Yaralı haldeki çete üyelerinin getiriliş-götürülüşlerine şahit olduklarını belirten kent sakinleri ise ambulanslarla taşınan çete üyelerini gördüklerini, yetkili mercilere şikayetlerde bulunduklarını ancak hiçbir yetkili merciinin kendilerine yardımcı olmadığını, kaygılarını giderici bir girişiminde bulunmadıklarını aktarıyor.

Yaralı Çeteler İçin Özel Hastane, Özel Güvenlik, Özel Doktorlar!

Yurttaşlar, hastanenin bir katının sadece çetelere ayrıldığını, mevcut kata hiç kimsenin sokulmadığını ve özel doktorlar ve özel güvenliğin had safhada olduğunun da altını çiziyor.

Lojistik Destek Bilim-Der’den

Şehitkamil ilçesi başta olmak üzere çok sayıda merkezde şubeleri bulunan Bilim-Der isimli dernek ise çeteler için toplanan lojistik desteğin koordinasyonunu yaparak buradan Suriye ve Rojava’da QSD güçlerine karşı çatışan çetelere ulaştırıyor.  Bilim-Der isimli derneğin yalnızca lojistik destek sağlamadığını aynı zamanda örgütleme ve Suriye’ye gidecek çetelerin de koordinasyonunu yaptığını belirten yerel kaynaklar, zaman zaman onlarca yabancının dernekte toplandığını ve ertesi gün ise toplu şekilde buradan taşındıklarını aktırıyorlar.

Yurttaşlar: Şikayet Ediyoruz Biz Gözaltına Alınıyoruz, Kaygılıyız!

Yerel kaynaklar kentte tanımadıkları yüzlerce simayı gördüklerini fakat hiçbir resmi kurumun güvenlik önlemi almadığını belirtiyor. Ayrıca daha önceki yıllarda kentteki sivillerin çete üyesi olabileceği şüphesi ile şikayet ettiklerini ancak şikayet edilenlerin değil de şikayeti yapan kişilerin gözaltına alındığını belirten yurttaşlar hem çetelerden hem de polis ve askerlerden korktuklarını söylüyorlar.

Selma Avcı

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

Parveke

TAGS(ETIKETLER): Antep  te  cetelere  Bilim-Der  den  lojistik  Deva  Hastanesinden  tedavi  destegi  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.